ایجاد پنجره Popup در وسط صفحه با کمک Javascript

ایجاد پنجره Popup در وسط صفحه با کمک Javascript

در طراحی وب جهت ورود به سیستم ، ثبت نام افراد یا موارد دیگر ، افراد می توانند از پنجره های Popup بهره ببرند به این صورت که در زمان لازم پنجره ای با سایز دلخواه جدا از صفحه ی موجود باز شده و صفحه ای دیگر در آن به کاربر نمایش داده می شود و اطلاعات لازم را به کاربر نمایش میدهد. باز کردن پنجره های Popup در وب توسط کامپوننت ها نیز امکان پذیر است اما در صورتی که نخواهید کامپوننت یا ابزار جدیدی در سایتتان استفاده کنید می توانید از Javascript استفاده کنید که آموزش استفاده از آن را در این قسمت به شما نشان خواهیم داد. از طرفی مهم است که پنجره ایجاد شده در وسط صفحه باز شود پس می بایست مقادیر صفحه را بدست آورده و مکان پنجره را در وسط صفحه تعیین کنیم. قبل از ارائه توضیحات به قطعه کد زیر توجه فرمائید :

تابع ایجاد پنجره Popup در وسط صفحه

<script type="text/javascript">
function PopupCenter(c, e, g, a) {
var b = (screen.width / 2) - (g / 2);
var f = (screen.height / 2) - (a / 2);
var d = window.open(c, e, "toolbar=no, location=no, directories=no, status=no, menubar=no, scrollbars=no, resizable=no, copyhistory=no, width=" + g + ", height=" + a + ", top=" + f + ", left=" + b)};
</script>

با توجه به قطعه کد نمایش داده شده ، متغییر b و f وظیفه بدست آوردن نقطه مناسب جهت ایجاد پنجره را دارند و با توجه به سایزی که به ورودی تابع داده شده است این نقطه را پیدا می کنند. سپس پنجره جدید در نقطه مناسب با مشخصات تعیین شده نمایش داده خواهد شد. برای فراخوانی تابع نیز می توانید از قطعه کد زیر استفاده کنید :

فراخوانی تابع به همراه ارسال پارامتر

<button type="button" onclick="PopupCenter('Http://pix3l.ir','PixelProgrammingGroup',650,350)">Click Me! </button>

جهت استفاده، کد جاوا اسکریپت را در تگ Head صفحه و کد دکمه را در تگ Body قرار دهید.نظرات کاربرانعبارت امنیتی : حاصل 5 × 5 می شود :
متن پیام :