اجرای داینامیک جاوا اسکریپت

اجرای داینامیک جاوا اسکریپت

گاهی اوقات نیاز است دوستان کدهای جاوا اسکریپت را در وب سایت خود به صورت داینامیک اجرا کنند. برای این منظور راه های زیادی وجود دارد که ما دو روش را برای شما شرح خواهیم داد. اولین روش که بسیار ساده می باشد استفاده از تابع RegisterStartupScript می باشد. شما با استفاده از این تابع می توانید کدهای جاوا اسکریپت خود را نوشته و اجرا کنید. فرم صحیح استفاده از این تابع به شکل زیر است :

ClientScript.RegisterStartupScript(GetType(ClassName), 'Text', '<script type='text/javascript'>alert('This is sample');</script>')

همانطور که مشاهده می شود این تابع دارای ورودی های مختلفی است که تک تک به آنها می پردازیم :

  • اولین ورودی یک مقدار از جنس Object می باشد که در بالا با نام ClassName مقدار دهی شده است زیرا می بایست نام کلاس صفحه ای که در آن قرار داریم را به آن بدهیم. از طرفی با تابع GetType می بایست نام کلاس را از Object به Class تغییر داد. برای این منظور نام کلاس موجود در بالای صفحه را در این قسمت مینویسیم.
  • دومین ورودی که با ورودی Text مقداردهی شده است یک رشته برای کلید می باشد که هر رشته ای می توان در این قسمت قرار گیرد.
  • قسمت بعد که مهمترین بخش این تابع است همان اسکریپتی می باشد که نیاز است در صفحه اجرا گردد. توصیه می شود قبل از اینکه اسکریپت خود را در این صفحه بنویسید ابتدا آن را به صورت جداگانه امتحان کرده و از صحت درست بودن آن مطمئن شوید.

روشی که گفته شد بدون نیاز به کنترل و ابزار خاصی قادر است اسکریپت مورد نظر شما را در صفحه اجرا کند اما روش دیگری برای این منظور وجود دارد که با کمک کنترل UpdatePanel امکان پذیر است. شما می توانید با استفاده از دستور زیر قطعه کد خود را به اجرا در آورید :

ScriptManager.RegisterClientScriptBlock(UpdatePanel1, GetType(UpdatePanel), "KeyText", "alert('this is samle text');", True)

این تابع هم همانند تابع قبلی دارای ورودی هایی است که می توانید مشاهده فرمائید :

  • اولین ورودی نام کنترل UpdatePanelی می باشد که در صفحه قرار داده اید. کنترل UpdatePanel در Toolbox در سمت چپ صفحه قرار دارد.
  • دومین ورودی نوع UpdatePanel را به تابع می دهیم که نیاز به تغییر ندارد.
  • مقدار بعدی را هم یک کلید از جنس رشته وارد می کنیم
  • بخش مهم تابع هم در قسمت چهارم می باشد که تابع یا دستور خود را وارد می کنیم
  • در آخر هم مقدار True را برای اجرای دستور قرار می دهیم


نظرات کاربرانعبارت امنیتی : حاصل 8 × 4 می شود :
متن پیام :