مدرسه تخصصی برنامه نویسی
AngularJS و W3.CSS

w3.CSS یکی از فریم ورک های CSS است و توسط W3schools پیاده سازی شده است. بعد از لینک کردن فایل W3.CSS به صفحات پروژه تان، می توانید از الگوهای بسیار جذاب آن برای ساخت سایت های واکنش گرا استفاده نمایید. W3.CSS نسبت به دیگر فریم ورک ها مثل Bootstrap از حجم کمتری برخوردار است و در نتیجه سرعت لود صفحات افزایش پیدا خواهد کرد. با استفاده از W3.CSS با سرعت و سادگی بیشتری می توانید طراحی کنید.


ادامه مطلب
رابط برنامه سازی کاربردی (API) در AngularJS

API به معنی رابط کاربردی برنامه نویسی یا Application Programming Interface و همچنین جنبه اساسی تشکیل وب 2 است. یک API رابط پیاده سازی توسط نرم افزار است که به دیگر برنامه ها اجازه می‌دهد با آن ارتباط داشته باشند. شما نمی‌توانید یک API را به راحتی اینکه این کار را در Notepad انجام می‌دهید، اجرا کنید. به این دلیل که عموما‌‍API ها برای کاربرانی مثل شما و من مخفی هستند. API ها قسمت‌هایی از کدهای نوشته شده به وسیله برنامه‌نویسان هستند که دقت زیادی بر روی آن‌ها انجام می‌گیرد تا به دیگر برنامه‌های دیگر اجازه بدهند تا بتوانند به برنامه مورد نظر وصل شود و با آن تعامل داشته باشد.


ادامه مطلب
اعتبارسنجی ورودی در AngularJS

یکی از مهمترین قسمتهای برنامه‌نویسی وب ، اعتبار سنجی و کنترل داده‌های ورودی توسط کاربر است؛ فرم ها، اصلی‌ترین ابزار برقراری ارتباط با کاربران سایت می‌باشند و اطمینان از اینکه کاربر فرم را در قالب صحیح پر کرده باشد از مشکلات آتی جلوگیری می‌کند. علاوه بر این در مواقعی، فردی که فرم را پر می‌کند، لزوما کاربر اصلی سایت نیست و هدفی به غیر از هدف اصلی فرم دارد. باید توجه داشت که اگر داده‌های ورودی از فرم‌ها به خوبی بررسی و پاکسازی نشوند، می‌توانند به عنوان مهمترین وسیله نفوذ به سیستم تلقی شوند.


ادامه مطلب
فرم ها در AngularJS

یکی از بخش های مهم در طراحی وب‌سایت قسمت فرم می‌باشد. در واقع فرم ها پل ارتباطی بین کاربران و وب‌سایت می‌باشند.هر وب‌سایتی با هر هدفی که ایجاد می‌شود در نهایت برای تعامل با کاربرانش به اطلاعات آنها نیاز خواهد داشت برای مثال در یک وب‌سایت فروشگاهی ما نیاز به دانستن اطلاعات مشتری مثل آدرس، شماره تلفن، کدپستی، نام و... داریم یا برخی مواقع برای ثبت نام کاربر در وب‌سایت خود یا نظرسنجی از کاربران به فرم ها احتیاج خواهیم داشت.


ادامه مطلب
رخدادها در AngularJS

در برنامه های کامپیوتری بر اساس درخواست کاربر برنامه پاسخ های محتلفی را برمی گرداند که این درخوست ها هرکدام باعث بروز اتفاقی در برنامه می گردد که به این اتفاقات event می گویند. مانند کلیک روی دکمه جهت پاسخگویی به این رخداد ها در برنامه ها امکاناتی قرار داده شده تا با ساخت یک تابع و انتصاب به رخداد مورد نظر شی مربوطه در زمانی که این رخداد توسط آن شی اتفاق افتاد پاسخ مناسب به آن داده شود . در AngularJS نیز جهت پاسخ به این رخدادها چنین امکاناتی وجود دارد .


ادامه مطلب
مدل شی گرای سند یا HTML DOM در AngularJS

در html اگر می خواهید به عناطر درون صفحه دسترسی داشته باشید باید ابتدا به شی Document دسترسی داشته باشید. یا attribute های عناصر HTML DOM است. AngularJS دارای دستورالعمل هایی برای اتصال داده های برنامه به صفات عناصر HTML DOM است.


ادامه مطلب