• اندروید نام سیستم‌عاملی است که گوگل برای تلفن همراه و لوح‌رایانه عرضه نموده و با همکاری ده‌ها شرکت بر روی گوشی‌های تلفن همراه قرار داده شده است. اندروید بر پایه هسته لینوکس ساخته شده ‌است. این سیستم‌عامل به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد که کدهای مدیریت شده‌ای به زبان Java برای کنترل ابزارهای شرکت گوگل فراهم آورند. توسعه دهندگان می توانند برای کنترل ابزارهای ارائه شده توسط شرکت گوگل از کتابخانه مبتنی بر جاوای ارائه شده به همراه این سیستم‌عامل استفاده نمایند.

 • زبان جاوا شبیه به ++C است اما مدل شیءگرایی آسان‌تری دارد و از قابلیت‌های سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند. یکی از قابلیت‌های اصلی جاوا این است که مدیریت حافظه را بطور خودکار انجام می‌دهد. ضریب اطمینان عملکرد برنامه‌های نوشته‌شده به این زبان بالا است و وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیست، به عبارت دیگر می‌توان آن را روی هر رایانه با هر نوع سیستم‌عاملی اجرا کرد. برنامه‌های جاوا به صورت کدهای بیتی همگردانی (کامپایل) می‌شوند که مانند کد ماشین هستند و به ویژه وابسته به سیستم‌عامل خاصی نمی‌باشند.

 • ● اجرا خارج از مرورگر
  ● قابلیت های چند رسانه ای
  ● بهبود کیفیت رندر متون
  ● Binary XML
  ● اتصال به پایگاه داده
  ● Network Monitoring API
  ● سرویس های NET RIA.
  ● بایند کردن عنصر به عنصر

  سیلورلایت یک بستر برنامه‌سازی تحت‌وب است که توانایی‌های مشابه ادوبی فلش را دارد، که قابلیت چند رسانه‌ای، گرافیک و پویانمایی را درون یک محیط زمان‌اجرا جاسازی کرده‌ است. از طرفی سیلورلایت همانند برنامه‌هائی که مثل ASP.NET تولید می‌شوند قابل توسعه است.

با توجه به نیاز روز افزون افراد ، مشاغل و مخصوصاً دانشجویان عزیز در زمینه کامپیوتر ، تیم برنامه نویسان پیکسل برآن شد که در جهت رفع نیازهای هر چه بیشتر دوستان قدمی مهم برداشته تا بتواند کمکی مفید در این راستا به هموطنان کرده باشد. علاقه‌مندان می‌توانند با استفاده از این سامانه جدید‌ترین ابزار‌ها، برنامه‌ها، آموزش‌ها و بسته‌های برنامه‌نویسی را تهیه و در اختیار گرفته و با استفاده از تکنیک ها و آموزش‌هایی که در سایت قرار داده می‌شود با هر یک از زبان‌های دلخواه اقدام به نوشتن پروژه برنامه‌نویسی نمایند.